День национального костюма

9 сентября, в Татарской воскресной школе №2 совместно с учащимися и педагогами 41-й школы проведено мероприятие, посвященное Дню национального костюма. Дети выступали с концертными номерами: рассказывали стихи, пели песни и танцы. Так же перед детьми выступил почетный гость мероприятия кандидат филологических наук, доцент кафедры татарского языка и культуры Ильдус Камилович Фазлутдинов. Он рассказал детям об особенностях татарского национального костюма. Мероприятие получилось ярким и запоминающимся.

9 сентябрь көнне 2нче санлы Татар якшәмбе мәктәбендә 41 нче мәктәп укучылары һәм укытучылары беләр бердәмлектә Милли кием көненә арналган чара үткәрелде. Чарада укучылар концерт номерлары белән чыгыш ясады. Алар шигырьләр дә сөйләде, җыр һәм бию белән дә куандырдылар. Шулай ук балалар өчен филология фәннәре кандидаты, татар теле һәм мәдәнияте кафедрасы доценты Ильдус Камил улы Фазлетдинов та чыгыш ясады. Ул балаларга татар милли киеме хакында сөйләде. Чара бик күркәм һәм кызыклы булды.